Loading...
Hi, How Can We Help You?
  • 7'den 70'e bir "GERÇEK"(1951-2021)

Blog

Nisan 23, 2021

23 Nisan Kosova Türkleri Milli Bayramı Törenle Kutlandı

23 Nisan Kosova Türkleri Milli Bayramı vesilesiyle başkent Priştine’de üst düzey devlet yetkililerin katılımıyla resepsiyon düzenlendi.

Resepsiyona Kosova Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Vjosa Osmani-Sadriu, Kosova Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı Emilija Redžepi, Türkiye Cumhuriyeti Priştine Büyükelçisi Çağrı Sakar, Avrupa Birliği Kosova Ofisi Şefi ve AB Özel Temsilcisi Büyükelçi Tomáš Szunyog, AGİT Kosova Misyonu şefi Büyükelçi Michael Davenport, Kosova Demokratik Türk Partisi Genel Başkanı ve Bölgesel Kalkınma Bakanı Fikrim Damka, Kuzey Makedonya Türk Demokratik Partisi Genel Başkanı ve Milletvekili Beycan İlyas, Kosova Demokratik Türk Partisi Milletvekilleri Fidan Brina Jılta ve Enis Kervan, Kosova Türk Dernekler Birliği Başkanı Tahir Luma, çeşitli kurum temsilcileri, parti yetkilileri, şube başkanları, sivil toplum kuruluşları başkan ve temsilcileri katılım gösterdi.

Programda Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop, Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Abdullah Eren kutlama mesajılarını yollayarak, soydaşlarla birlikte bu coşkuyu paylaştıklarını dile getirdiler.

Sosyal medya üzerinden canlı yayınlanan programda, “Orkide” Kadınlar Derneği “Dairelerde Prizren Tarihi” sergisi, Kuarteti Pentagram grubunun Türk Sanat Müziği ezgileri, Ela Kazaz müzik performansı ve “Gerçek” Derneği halk dansları performanslarına yer verildi.

Pandemi önlemlerine dolayısıyla kurallara riayet edilerek kutlanılan 23 Nisan Kosova Türkleri Milli Bayramının coşkusu sosyal medya aracılığıyla canlı olarak yayınlandı.

Facebook CANLI YAYIN Videosu