Loading...
Hi, How Can We Help You?
  • 7'den 70'e bir "GERÇEK"(1951-2021)

Blog

Ocak 27, 2017

VELİLERE SEVİNDİRİCİ HABER

Proje üstlenicisi Gerçek Derneği olup, Proje Koordinatörlüğünü Elena Cika Okul Yönetimi gerçekleştirecek. Konnuyla ilgili Kosovaport’a konuşan Gerçek Derneği Başkanı Yıldıray Bayram, Türkçe eğitimde mesafelerin artık sorun olmaktan çıktığını belirtti. Bayram sözlerine şöyle devam etti;

“Bilindiği üzere uzun zamandan bu yana Priştinede Türkçe eğitiminde öğrenci sayısının azalmasının başlıca  sebepleri olarak gösterilen uzak mesafeler sorun teşkil ediyordu.

Bu soruna çözüm bulmak amaçlı Gerçek Derneği’nin yönetim kurulu ekibi olarak, Elena Cika İlköğretim Okulu yönetimi ile istişarelerde bulunduk. Görüşmeler sonucunda bu soruna çözüm olarak öğrenci servisi temini konusunda görüş birliğine varıldı.

Uzun bir çalışma sonucunda öğrenci servisi projemizi hayata geçirdiğimizin müjdesini öğrenci ve ailelerine vermenin gururunu yaşıyoruz.  Okul yönetimin düzenlemiş olduğu veli toplantılarında servise gereksinim duyan öğrenci sayısı tespit edilmiş olup 01.02.2017 tarihinden itibaren bu öğrencilerimizin ev-okul, olul-ev arasındaki ulaşımı, Gerçek Derneği’nin  anlaşmış olduğunu özel bir taksi şirketi ile sağlanacaktır. Bu projenin başarıya ulaşıp devamlılığının sağlaması için bir sonraki eğitim yılında öğrenci sayısının artmasını temenni ediyor ve Kosovaport aracılığıyla ailelere çağrıda bulunuyorum. Mesafeler artık sorun değil yeter ki siz çocuklarınızı Türkçe eğitime gönderin.

Bu vesile ile şahsım ve Gerçek Derneği yönetim Kurulu adına Elena Cika İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı Agnesa Raşit Globoder ve tüm öğretmenlerine göstermiş oldukları emek ve işbirliğinden dolayı teşekkür ederim.”/kosovaport/