Loading...
Hi, How Can We Help You?
  • 7'den 70'e bir "GERÇEK"(1951-2021)

Posts classified under: Video

Ocak 3, 2016

Gerçek Derneği üyeleri ve dernek misafirleri güzel müzik ile yeni yıla merhaba dedi

Gerçek Kültür Sanat ve Spor Derneği’nin yeni yıl vesilesi ile düzenlediği Yılbaşı Eğlencesi Programı’na katılan herkese Gerçek Derneği olarak en derin teşekkürlerimizi iletiriz. Seslendirdikleri şarkılar ile eşsiz bir performans sergileyen derneğimizin müzisyenleri ve aynı zamanda Alaturka Grubu’nun üyeleri Egber Feyzullah, Agim Grozda ve Bülent Ribar’a takdirlerimizi iletirken, salonda bulunan ve eğlencemizi doyumsuz hale getiren tüm katılanlara katılımları ile Gerçek Derneği’ne de katkı sundukları için sonsuz teşekkürlerimizi iletiriz.
Şunu ifade etmek isteriz ki eğlence yanısıra derneğimize de katkı sunacağı bilinci ile programımızı zenginleştiren sizler bu hassasiyetiniz ile var olduğunuz sürece derneğimiz ayakta durması kolaylaşacaktır.

Gerçek Kültür Sanat ve Spor Derneği

işte bu güzel geceden kısa bir görüntü


Egber Feyzullah – vokal
Agim Grozda – Klarinet
Bülent Ribar – Klavye
misafir müzisyen
Ertan Iliyaz – Darabuka

Aralık 2, 2015

Yunus Emre Enstütüsü ve Gerçek derneğinin ortak organizasyonu ile ödüllü Türk filmi ” Bal”  Priştine’de gösterilecek. 12 Aralık 2015 tarihinde “Bal” filmi ile Almanya’da Uluslararası Altın Ayı ödülünü alan Türkiyeli ünlü Yönetmen Semih Kaplanoğlu’nun söyleşisi ve filmin gösterimine davetlisiniz.

Yer: ODA tiyatrosu , Priştine
Saat: 19:00

 

 12 Aralık 2015 tarihinde "Bal" filmi ile Almanyada uluslararası Altın Ayı ödelünü alan Türkiyeli ünlü Yönetmen Semih Kaplanoğlu'nun söyleşisi ve "Bal"filminin gösterimine davetlisiniz.

Ekim 1, 2015

‘GERÇEK DERNEĞİ” HALKA SUNDUĞU ALTMIŞ YILIK HİZMETLERİNİ ANARKEN , BÜYÜK VE ONURLU JUBİLEYİ KUTLADIĞIMIZ TÜRK HALKININ KENDİNE ÖZGÜR, ÖRF VE ADETLERİN YAŞAMASI VE YAŞATILMASINDA AZIMSANAMAZ KATKILARINI SUNDU. ”GERÇEK DERNEĞİ”

Türk Priştine Kosova güzel sanatlar derneği folklor 60 yıldönümü kutlama jubileyi, RTK MOZAIK 2011. GKSS Der.Başkanı Kemal Dobırçan

Ekim 1, 2015

Yonetmenligini Serturk Cora ve Perihan Sufto Safci’nin yaptigi; Ceyda Safci, Selda Vizdik, Ozlem Dobircan, Ozan Carikci, Alev Omer, Ebru Jilta,Berkan Sufta, Kaan Maksut, Guner Godanci ve Duygu Zborca’nin rol aldigi;

Ali Pehlivan’in yazdigi bu guzel oyun 4 Haziran aksami saat 19:30‘da Pristine’nin Ulusal Tiyatrosunda sahnelenmistir

Ekim 1, 2015
Ekim 1, 2015

1982 yılında Gerçek Derneği Çerçevisinde farklı bir müzik topluluğu, daha doğrusu “FAKS” adında batı müziği orkestrası kuruldu. Batı ve Rumeli muzik sentezini uyarlayan, Kosova halkına Türk müziğini sevdirmeyi başaran bir müzik topluluğuydu.

Gerçek Derneği konserlerine devamli katılarak, ayni zamanda Kosova Radyosunda bestelerinin kaydını yaparak büyük başarılar elde etmiştir ve 90’lı yıllardan sonra kurulan genç gruplara örnek olmuştur.