Loading...
Hi, How Can We Help You?
  • 7'den 70'e bir "GERÇEK"(1951-2021)

Blog

Şubat 10, 2011

“GERÇEK“ Derneğinden Duyuru …

“GERÇEK“ Kültür Sanat ve Spor Derneği, 60. Altın Yılında Yeni Yönetimini Seçiyor …

60  yıldır Priştine Türk toplumunun örf, adet ve geleneklerini yaşatan, ve bu kültürü nesilden nesile taşımayı görev bilen “GERÇEK“ Derneği, yeni Başkan ve Yönetim kurulu üyelerini seçmek üzere, 20 Şubat 2011 tarihinde saat 13:00’te “GERÇEK“ derneği salonunda, halka açık  seçimler düzenliyor …

Başkanlık Sistemine dayalı yürütülecek olan seçimlere katılım şartları ;

  • Başkan adayı ve Yeni yönetim kurulu en az 5 üyeden oluşmalı
  • Başkan Adayı diğer derneklererden herhangi birinin başkanı veya asbaşkanı olmamalı
  • Yeni Yönetim kurulunda en az bir kadın adayın bulunması
  • Başkan adayı, seçim günü Yönetim Kurulu uyelerini ve en az 2 yıllık çalışma programını tanıtma şarttını yerine getirmesi gerekmektedir.
  • Başkan adayı resmi başvurusunu  11.02.2011 tarihine kadar, hafta içi her aksam saat 18:00 –  20:00 arası “GERÇEK“  Derneği salonunda, kimlik fotokopisi ile form doldurarak yapabilir.

Seçimlerin sağlıklı ve adaletli bir şekilde gerçekleşebilmesi için en az 2 veya üzeri Başkan adayının belirlenen tarihler arasında resmi başvurularını yapmış olmaları gerekmektedir.

20.02.2011 (Pazar) tarihinde “GERÇEK“  Derneği salonunda saat 13:00 te başlıyacak olan  Seçimlere, Secmen olarak katılacak  üyelerin ve adayların yanlarında Kosova Cumhuriyetinin geçerli ve resmi belgelerinden herhangi birini bulundurmaları gerekmektedir.

 

Saygılar …

“GERÇEK“  K.S.S.D

Seçim Hazırlık Komisiyonu